REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

 

W niedzielę września w Parafii pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego w czeskiej Ostravie – Kunćićky,

 w której proboszczem jest urodzony na Żywiecczyźnie ks. Dariusz Sputo, po raz kolejny odbyły się dożynki.

W uroczystości dożynkowej u naszych południowych sąsiadów uczestniczył Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik.

 

A tak dożynki przedstawiają się okiem uczestniczki - Karoliny Hojny:

"Ks. Dariusz, gdy przebywał w naszym regionie, wielokrotnie nas na nie zapraszał. Nie trzeba było prosić, bo górale znają wartość pracy i moc modlitwy.

Do Ostravy udała się ponad 100 osób reprezentujących różne organizacje społeczne naszego regionu takie jak: Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zwardonia, Koło Gospodyń Wiejskich ze Zwardonia, które wykonało i podarowało Koronę Dożynkową, poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zwardonia i Związku Podhalan oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Lalik i Ciśca, a także mieszkańcy z tych miejscowości. Każda grupa przywiozła dary i poczęstunki. Oprawę muzyczną podczas mszy św. zapewniły: kapela Zdrowe Korzenie, a także kapela Wierchy. W trakcie mszy św. byliśmy naocznymi świadkami efektów ogromu pracy duszpasterskiej ks. Darka. Odbył się także chrzest 71- letniej kobiety, która chwilę później przystąpiła po raz pierwszy do komunii św.

Po mszy udaliśmy się na poczęstunek do pobliskiej remizy strażackiej, gdzie spotkaliśmy się z wielką gościnnością i serdecznością. Przy dobrm jedzeniu i regionalnej muzyce naszych kapel świetnie się bawiliśmy wspólnie z naszymi bracmi Czechami.

Niestety to co dobre szybko się kończy i trzeba było wracać. Ale już mamy zaproszenie za rok."

Autor: Karolina Hojny

WIĘCE ZDJEĆ Z DOŻYNEK 

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Beskid997
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE