REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

"Ceniony rekolekcjonista i kaznodzieja, mnich żyjący z surową regułą św. Benedykta,
a jednocześnie otwarty na spotkania z dziećmi i młodzieżą, z którymi ma bardzo dobry kontakt. W czasie tych spotkań chętnie odpowiada na nurtujące młodzież pytania, dzieli się swoimi doświadczeniami, jest pogodny, ma spory dystans do siebie. Jest ceniony za radość życia, otwartość i przyjaźń, jaką darzy szczególnie ludzi młodych, dla których jest autorytetem" – tak brzmi fragment uzasadnienia, w którym członkowie Kapituły wnioskowali za swoim kandydatem.
 
Z wnioskiem o przyznanie tego tytułu wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Soli - Kiczorze.
 
W piątek 22 września w Szkole w Soli - Kiczorze odbyła się uroczystość pasowania Ojca Leona na Kawalera Ordera Uśmiechu.
W tym wyjątkowym spotkaniu udział wziął m.in jedyny z zaproszonych z Żywieczyzny wójtów na to wydarzenie - Wójt Gminy Milówka Robert Piętka, Dyrektor Bielskiej Delegatury Kuratorium Oświaty Tomasz Kowalik oraz rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, który jednocześnie ogłosił oficjalną decyzję kapituły: 1011 z kolei Kawalerem Orderu Uśmiechu został Ojciec Leon Knabit.
 
Kapituła Orderu Uśmiechu – jedynego odznaczenia przyznawanego na wniosek dzieci – zbiera się dwa razy do roku, wiosną i jesienią. Na każdym posiedzeniu przyznaje kilka lub kilkanaście odznaczeń. Rocznie otrzymuje kilkaset do tysiąca wniosków. Obradom Międzynarodowej Kapituły od 2007 roku przewodniczy Kanclerz Marek Michalak, obecny Rzecznik Praw Dziecka.
 
Aby tradycji stało się jednak zadość - świeżo upieczony Kawaler Orderu Uśmiechu z ... uśmiechem na ustach wypił specjalnie na tę okazję przygotowany puchr soku z cytryny. Został również pasoowany przez dzieci czerwoną różą i żółtym, uśmiechniętym słoneczkiem.
 
Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Beskid997
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE