REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

 
W najbliższy piątek 22 października o godzinie 16 zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej,
gdzie w ramach akcji "Rozwijamy talenty" odbędą się specjalne warsztaty. Tym razem gościem będzie znany i ceniony grzybiarz i grzyboznawca - Justyn Kołek. Temat grzybów jest bliski każdemu z nas, bo kto nie lubi wędrówek po lesie w poszukiwaniu leśnych okazów?
 
Justyn Kołek jest mieszkańcem Międzybrodzia Bialskiego, a tajniki grzyboznawstwa zgłębiał u swoich najbliższych - rodziców i dziadków. W 2005 roku wstąpił w struktury Stowarzyszenia „Darz Grzyb”. Dwukrotnie był członkiem jury na Mistrzostwach Europy w zbieraniu grzybów, które są organizowane w Węglińcu niedaleko Zgorzelca.
Jego historia z mediami rozpoczęła się dokładnie 16 października 1999 roku,  kiedy w Międzybrodziu Bialskim znalazł borowika szlachetnego o wadze 2, 22 kg. Był wielkim okazem i całkowicie zdrowym. Obecnie Pan Justyn bardzo często udziela porad w stacjach radiowych, m.in. w Radio Katowice, jak również w kilkunastu gazetach i dziennikach.
W piątek porozmawiamy o grzybach, ich roli, o tym, jaki je zbierać, gdzie szukać i jak rozpoznać te jadalne od trujących. Poruszymy także kwestię profilaktyki, czyli co zrobić w sytuacji, gdy już dojdzie to zatrucia.
Na warsztaty obowiązują zapisy – zapisywać można się w siedzibie biblioteki w Lipowej, telefonicznie pod numerem (33) 867 16 74 oraz mailowo na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Wszystkie
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Beskid997
Z regionu
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE