REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

To był ważny weekend dla Rajczy, ponieważ reprezentacja tej gminy uczestniczyła w niezwykle prestiżowych Dozynkach Prezydenckich w Spale.
To doskonała okazja dla promocji nie tylko samej Rajczy, ale i całego regionu i powiatu żywieckiego. Tym bardziej, iż dożynkom towarzyszył miły akcent: stoisko gminy Rajcza odwiedziła para Prezydencka w osobach oczywiście Prezydent RP Andrzeja Dudy wraz  małżonką Agatą. To ogromny zaszczyt, a uczestnicy dożynek z pewnością będą mieli co wspominać. W dożynkach uczestniczył także sołtys Rajczy Zbigniew Kopeć.
 
W uroczystościach w Spale uczestniczą rolnicy, politycy i inni oficjalni goście. W programie było wręczanie chleba Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie przez starostów dożynek, prezentacja najpiękniejszych wieńców dożynkowych oraz występy artystów ludowych, kapel i zespołów tanecznych.
 
Po raz pierwszy Dożynki prezydenckie zostały zorganizowane w Spale w 1927 roku przez Ignacego Mościckiego. Impreza ma więc już 89 lat. Do przedwojennej tradycji w 2000 roku powrócił Prezydent Aleksander Kwaśniewski i od tej pory impreza jest kontynuowana przez kolejnych Prezydentów RP.
 ParaPrez
Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Beskid997
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE