REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Wznosząca się na wysokość 1236 m n.p.m.

Wielka Racza w Beskidzie Żywieckim była ostatnim szczytem górskim, na którym w tegoroczne wakacje odbywała się szósta edycja „Ewangelizacji w Beskidach” – największa tego typu akcja w diecezji bielsko-żywieckiej. Podczas spotkań w lipcu i sierpniu duchowni przybliżali sylwetki Mojżesza, Jozuego, Dawida, Eliasza, Matatiasza, Ezechiela, Jezusa Chrystusa i Apostołów.

W przygotowanym przez wspólnotę „Talitha Kum” finałowym spotkaniu na Wielkiej Raczy uczestniczyło kilkaset młodych i starszych osób, w tym liczne rodziny. Eucharystii przy ołtarzu polowym przewodniczył o. Tomasz Pawlik OFMConv. Zakonnik z franciszkańskiego klasztoru w Rychwałdzie w kazaniu przybliżył postaci apostołów, wybranych przez Jezusa do służby niesienia innym słowa Bożego. Zauważył, że wszyscy oni byli ludźmi, którzy wykorzystali łaskę.

„Jej działanie przyniosło w ich życiu wielkie owoce. Niemniej Jezus wybiera uczniów z całym ich bagażem doświadczeń i przeżyć, z historią życia, z umiejętnościami, z potencjałem, ale i ograniczeniami” – wytłumaczył i wskazał, że Pan Bóg buduje na naturze, wykorzystując naturalne zdolności człowieka.

Franciszkanin wyjaśnił, że samo wybranie jest łaską, ale i wymagającym zadaniem. „Jezusa wymaga od uczniów, by byli przedłużeniem Jego misji” – dodał i zachęcił, by odpowiedzialnie iść za głosem Bożych natchnień. „Spróbujmy odnaleźć w sobie ducha służby, aby być dla siebie pomocą i wyświadczać sobie dobro” – podkreślił.

Po Mszy św. zebrani uwielbiali Pana oraz modlili się na cztery strony świata.

Źródło: diecezja bielsko - żywiecka.pl

Wszystkie
Beskid997
Gmina Milówka
Z regionu
Gmina Rajcza
Gmina Węgierska Górka
Sport
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE