REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Ruszyły prace nad nową biblioteką!
Fot: UG Lipowa

Ruszyły prace nad nową biblioteką!

W sercu Malowniczej Gminy Lipowa rozpoczęły się prace przy budowie nowej Biblioteki Publicznej, która znajdzie swoje miejsce w odnowionym budynku Starej Gminy.

Inwestycja, o nazwie "Przebudowa, remont i adaptacja zdegradowanego budynku Starej Gminy na Bibliotekę Publiczną," nabiera tempa po formalnościach zakończonych w lutym tego roku.

Staramy się pozyskiwać środki zewnętrzne i rozwijać naszą Malowniczą Gminą Lipowa. Ale etap w którym ruszają prace na miejscu inwestycji, to zawsze wyjątkowy czas! Już nie możemy się doczekać, aż ten obiekt odzyska blask i będzie służył naszym mieszkańcom, oraz przyjezdnym gościom.
mówi Jan GóraWójt Gminy Lipowa.

 

Całkowity koszt inwestycji wynosi 1 mln 914 tys złotych, z czego środki pochodzą z funduszu Polskiego Ładu dla gmin popegeerowskich. Gmina Lipowa, starając się aktywnie przyczynić do rozwoju regionu, dołoży jedynie 60 tys. złotych z własnych środków. Prace przewidziane są do drugiej połowy przyszłego roku.

Budynek przejdzie kompleksowy remont, zostanie wyposażony w ekologiczne ogrzewanie i dostosowany do potrzeb biblioteki. Ogród zimowy, będący jednym z ciekawych elementów projektu, stanie się miejscem spotkań autorskich oraz innych wydarzeń kulturalnych.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy Gmina Lipowa przywraca zabytkowy obiekt do życia, nadając mu nową funkcję ważną dla społeczności. Pod koniec 2021 roku oddano budynek byłej "wikarówki," gdzie teraz mieści się Centrum Usług Społecznościowych, oferujące wsparcie zarówno najmłodszym, jak i seniorom. Ostatnio udało się także pozyskać środki na remont budynku obok przyszłej biblioteki, który również odzyska blask, zapisując się w historii Gminy Lipowa jako kolejny krok ku kulturalnemu rozkwitowi.

Przeczytaj także

 REKLAMA