REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Radziechowy-Wieprz
Fot: UG Radziechowy-Wieprz, autor: AZKARKOSZKA

Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Radziechowy-Wieprz

Dnia 10 listopada 2023 roku Gmina Radziechowy-Wieprz świętowała doniosłe wydarzenie – odzyskanie Niepodległości.

Uroczystości tego wyjątkowego dnia zainaugurowano o godzinie 10:00 Mszą Świętą w miejscowym kościele w Radziechowach. Następnie miało miejsce uroczyste przemarsze pocztów sztandarowych, reprezentujących różne instytucje i grupy społeczne z obszaru gminy.

Wyjątkowość tego momentu podkreślają liczni przedstawiciele społeczności lokalnej, instytucji i organizacji, których obecność świadczy o głębokim związku mieszkańców gminy z jej bogatą historią oraz wartościami. Również godnym podkreślenia jest fakt, że uczestniczyli w tym wydarzeniu przedstawiciele różnych pokoleń – od najmłodszych uczniów szkół podstawowych, przez młodzież, po seniorów. To wspólne świętowanie, oddawanie hołdu bohaterom i przodkom, tworzy silny fundament jednoczący społeczność, stanowiąc jednocześnie wzór dla przyszłych pokoleń.

Świętowanie Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Radziechowy-Wieprz nie ogranicza się jedynie do uroczystości oficjalnych. Dzisiaj w każdej miejscowości, poprzez wywieszenie flagi i udział w różnych lokalnych inicjatywach, mieszkańcy oddają hołd bohaterom i poprzez modlitwę wspierają poległych. To nie tylko akt patriotyzmu, ale również wyraz szacunku dla tych, którzy poświęcili swoje życie dla wolności i niepodległości.

 

Byłem poruszony głębokim uczuciem dumy i szacunku, patrząc na te uroczystości. To nie tylko historia naszej gminy czy kraju, to nasza wspólna historia, którą kształtowali bohaterowie i przodkowie. Wspólnie świętując ten dzień, tworzymy silny fundament dla przyszłych pokoleń, przekazując im dziedzictwo niepodległości i wartości, które kierowały naszymi bohaterami. To nie tylko święto narodowe, to moment, który jednoczy nas wszystkich w jednym szacunku i miłości do ojczyzny.
mieszkaniec, uczestnik uroczystości.

 

Warto podkreślić, że obecność mieszkańców, zarówno młodszych, jak i starszych, świadczy o jedności społeczności w obchodzeniu ważnych chwil z historii Polski. To także okazja do przypomnienia sobie, jak dużo zawdzięczamy tym, którzy walczyli o naszą niepodległość. Dzisiejsze pokolenie ma szansę uczestniczyć w uroczystościach, które kultywują pamięć o bohaterach narodowych, a jednocześnie stanowią silne przesłanie dla przyszłych pokoleń, by cenili i bronili wartości niepodległości i wolności.

Podsumowując, Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Radziechowy-Wieprz to nie tylko seria uroczystości, ale przede wszystkim czas, w którym społeczność jednoczy się w hołdzie dla tych, którzy przyczynili się do odzyskania wolności. To również moment refleksji nad tym, jak ważne są dla nas wartości patriotyczne i jak mocno są zakorzenione w lokalnej społeczności. Niech to święto będzie nie tylko okazją do świętowania, ale także do budowania więzi społecznej i przekazywania wartości niepodległości kolejnym pokoleniom.

 

źródło: UG Radziechowy-Wieprz

Przeczytaj także

 REKLAMA