REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Kolejny pościg za busem wiozącym nielegalnych migrantów zakończony zatrzymaniem
źródło: www.slaski.strazgraniczna.pl

Kolejny pościg za busem wiozącym nielegalnych migrantów zakończony zatrzymaniem

9 nielegalnych migrantów oraz marokańskiego kierowcę zatrzymali śląscy Pogranicznicy po krótkim pościgu.

 

5 października w godzinach porannych w rejonie przejścia granicznego w Zwardoniu funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Staży Granicznej dali sygnał do zatrzymania pojazdu typu bus na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowca jednak nie zatrzymał się, co więcej, przyśpieszył i podjął próbę ucieczki, wobec czego podjęto pościg za uciekającym pojazdem. Po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymano pojazd, jednakże kierowca podjął próbę pieszej ucieczki, która okazała się dla niego nieszczęśliwa, gdyż wpadł do pobliskiego rowu łamiąc sobie nogę. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia funkcjonariusze SG udzielili poszkodowanemu niezbędnej pomocy. Kierowca posiadał przy sobie paszport marokański z niemieckim tytułem pobytowym.

W pojeździe znajdowało się 9 cudzoziemców, prawdopodobnie obywateli Syrii. Obecnie pozostają oni do dyspozycji Straży Granicznej. Trwają czynności służbowe zmierzające do przekazania ich stronie słowackiej w ramach readmisji.

Cudzoziemcy, którzy w ostatnich dniach przekroczyli granicę od strony Słowacji w sposób nielegalny są na bieżąco przekazywani stronie słowackiej w ramach readmisji uproszczonej.

źródło: www.slaski.strazgraniczna.pl

Przeczytaj także

 REKLAMA