jacek jarco

Podhalanka Milówka - Soła Rajcza 4:2!
Fot: Karolina Hojny

Mecz godny derbów!

Kartki, emocje, piękne gole, pogoń za wynikiem i dobicie rywala w ostatniej akcji meczu. Taki był mecz Podhalanka Milówka - Soła Rajcza. Na samym początku spotkania mamy premierowe trafienie z rzutu wolnego Piotra Motyki. Goście rzucili się do odrabiania strat. To przyniosło efekt kilka minut później. Fantastyczny strzał Figury z okolic jedenastego metra kapitalnie obronił Kurowski, a jeden z obrońców wybił futbolówkę na rzut rożny.

Po stałym fragmencie gry bramkę na 1-1 zdobywa Paciorek. Podrażnieni stratą gola gospodarze dążyli do ponownego objęcia prowadzenia, jednak to Rajczanie byli bliżej strzelenia gola, ale dwukrotnie strzały Salachny wyłapał Kurowski. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Prawdziwy majstersztyk z rzutu wolnego z około 30 metra zatrzepotał w bramce strzeżonej przez Arasta i było 2-1! Dekoncentracja linii obrony gości i szybkie dwubramkowe prowadzenie za sprawą gola Mateusza Pytla.

Do przerwy 3-1! Po zmianie stron rzut karny za faul na Macieju Figurze wykorzystuje Balcarek i ponownie mamy emocje! Wynik na styku i akcja za akcję. Rajczanie mieli więcej z gry, jednak akcje nie kończyły się celnymi strzałami lub były za słabe. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry gola "zamykającego" mecz zdobył Wojtyła! Świetny mecz, świetne szybkie, żywe tempo od początku spotkania. Dużo goli, dużo akcji. Takie derby uwielbiają kibice. Dziś z kompletu punktów cieszy się Podhalanka, która pokonała Sołę Rajcza 4-2!