REKLAMA

 REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

REKLAMA

pracaEL 600x245 beskidlive

Spacer z adrenaliną, czyli most nad przepaścią!

Spacer z adrenaliną, czyli most nad przepaścią!

Tylko dla odważnych!

Na Słowacji w ubiegłym roku otwarto most linowy wiszący nad przepaścią. Obiekt powstał w miejscowości Skalka, w pobliżu Bańskiej Bystrzycy. To około 150 km od granicy z Polską. Jest częścią szlaku wspinaczkowego Via Ferrata. Przeprawa ma 78 m długości, zawieszona jest nad  przepaścią. By pokonać szczebelki, konieczne są specjalne liny.

mostsk2

Przeprawa przez ten najdłuższy linowy most na Słowacji już kilka dni po otwarciu została wielką atrakcją turystyczną. Tybetański most rozwieszono pomiędzy dwoma stromymi urwiskami około 70 metrów nad przepaścią. Obowiązuje na nim ruch jednokierunkowy, gdyż most jest na tyle wąski, że nie miną się na nim dwie osoby.

To jednocześnie największa tego typu atrakcja w Europie Środkowej. Przechadzkę po niej polecamy jednak tym, którzy nie mają lęku wysokości. Aby ten most zbudować, potrzebna była praca 50 osób, które niejednokrotnie  - z racji trudno dostepnego terenu i niemożności dotarcia sammochodem - materiały potrzebne do jego powstania wnosiły dosłownie na plecach. 

 

 

 REKLAMA

Przeczytaj także