REKLAMA

 REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

REKLAMA

pracaEL 600x245 beskidlive

Szanowni Goście, nie przyjeżdżajcie w Beskidy!

Szanowni Goście, nie przyjeżdżajcie w Beskidy!

Ten artykuł będzie inny,

bo inną mamy sytuację... Jak zazwyczaj promujemy, zachęcamy i zapraszamy w Beskidy, tak w obecnej sytuacji zmuszeni jesteśmy powiedzieć STOP. Dlaczego?

Otrzymaliśmy od naszych Czytelników mnóstwo zapytań o to, jak w świetle istniejących obostrzeń traktować kwestię przyjazdu gości np. ze Śląska, którzy - na co dzień mieszkając w aglomeracji - odwiedzają Beskidy na weekend, często w swoich letniskowych domkach. A tymczasem mieszkańcy powiatu - z wyjątkiem spraw koniecznych - faktycznie pozostali w domach. Czy tego typu wyjazdy, migracje i weekendowe odwiedziny zgodne są z obowiązującym prawem? 

Z tym pytaniem zwróciliśmy się do asp. szt. Mirosławy Piątek, która rozwiała nasze wątpliwości: "zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem ministra dopuszczalne jest przemieszczanie się w celach niezbędnych, koniecznych i bytowych. Wyjazd w Beskidy do weekendowego domku do nich nie należy".

Co mogą zrobić mieszkańcy? 

Każdy zaobserwowany tego typu przyjazd oraz każdą sytuację wątpliwą należy zgłaszać - można anonimowo! - telefonicznie do najbliższej jednostki policji! 

To nie wszystko. Z informacji uzyskanych od asp. szt. Mirosławy Piątek wynika, iż od dziś na ulicach Żywca pojawi się więcej patroli. Policję wesprze straż miejska i odwiedzana będą w znacznym stopniu miejsca potencjalnych spacerów. Tak samo będzie w poszczególnych gminach powiatu. Z tym, że tu policji pomogą inne służby - będzie to albo straż graniczna, albo wojsko. Która z nich - jest to jeszcze w trakcie ustalania. 

 REKLAMA

Przeczytaj także