REKLAMA

 REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

REKLAMA

pracaEL 600x245 beskidlive

Premier: ograniczenia w przemieszczaniu i nowe obostrzenia!

Premier: ograniczenia w przemieszczaniu i nowe obostrzenia!

Wprowadzamy kolejne obostrzenia,

które będą ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa. Koronawirus pokazał, że siła gospodarcza państw to za mało. Robimy to dla ochrony życia Polaków - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

W praktyce oznacza to jedno : od środy wprowadzony zostanie zakaz wychodzenia z domu poza uzasadnionymi przypadkami. Ta decyzja powodowana jest wyższą koniecznością; przede wszystkim tym, by nie powtórzył się scenariusz włoski. 

Wdrażamy ograniczania w przemieszczaniu się. Ograniczenia będą dotyczyć każdego z nas. Ta decyzja ma maksymalnie ograniczyć naszą aktywność. Wszystkie inne poza wyjściem do pracy, apteki, wyprowadzenia psa na spacer - odłóżmy na później - tak brzmi dalsza częśc komunikatu premiera. Poza uzasadnionymi przypadkami - wyjściem do sklepu, pracy, na spacer ze zwierzęciem - obowiązuje zakaz wychodzenia z domu. 

Obostreznia obowiązują do 11 kwietnia. 

W rozporządzeniu będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, lekarza, wyprowadzamy psa - zapowiedział we wtorek minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Podczas konferencji prasowej Szumowski podkreślił, że doświadczenia z innych krajów pokazują, że umiarkowane ograniczenie kontaktów międzyludzkich może prowadzić do przesunięcia fali zachorowań.

"Jeśli nie ograniczymy tych kontaktów do maksimum, nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy ludzkich żyć" - stwierdził.

Dodał, że zdaje sobie sprawę, że ludzie są już zmęczeni dotychczasowymi ograniczeniami. "Tym bardziej chciałbym was prosić o jeszcze większy wysiłek we wspólnym działaniu, by ograniczyć wirusa" - zaapelował.

"+Zostańmy w domu+ wprowadzamy teraz praktycznie w życie. W rozporządzeniu będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, do lekarza - choć starajmy się dzwonić do lekarza, a nie iść do przychodni. Również takie sytuacje niezbędne, jak wyprowadzenie psa, przejście się" - poinformował.

(PAP)

Autor: Karolina Mózgowiec

 

 REKLAMA

Przeczytaj także