REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

W czwartkowe popołudnie na stadionie w Rajczy czeka sympatyków

piłki nożnej prawdziwy piłkarski hit! Zagra wicelider i lider! Soła Rajcza i Metal Węgierska Górka staną naprzeciw siebie w meczu decydującym o układzie ligowej tabeli! Stawka tego arcyważnego spotkania jest tym bardziej wysoka, że zwycięzca obejmie prowadzenie w ligowej tabeli i znacznie przybliży się do awansu. Na chwilę obecną po rozegraniu osiemnastu meczy, obie ekipy meldują się na dwóch czołowych miejscach z identycznym dorobkiem punktowym 48 punktów. 

Dlaczego starcie Soły i Metalu to hit sezonu? Obie ekipy niemal od początku sezonu zdominowały ligę. Mając za sobą mocną Podhalankę Milówka, ekipy czwartkowych rywali niemal w każdym meczu gromadziły komplet punktów. Pierwsze starcie Metalu i Soły zakończyło się zwycięstwem aktualnego jeszcze lidera 2-1. Dodatkowego smaczku temu spotkaniu dodaje fakt iż Rajczanie na własnym obiekcie nie przegrali spotkania (dwa przegrane wyjazdowe mecze), pokonują swoich rywali wysoko (50 goli zdobytych) nie tracąc przy tym praktycznie bramek (3 stracone)! Z drugiej strony podrażnieni niedzielną porażką gracze z Węgierskiej Górki będą chcieli zrehabilitować się i na tle w tym przypadku faworyta, pokazać się z jak najlepszej strony. Ostatnia i jak dotąd jedyna porażka jaka przytrafiła się podopiecznym Roberta Sołtyska miała miejsce w Pietrzykowicach 22 października 2017 gdzie lider uległ miejscowym Borom 4-1. Ofensywa gości na delegacjach w dziesięciu meczach strzeliła 26 goli tracąc przy tym 12 bramek. 

W imieniu piłkarzy obu zespołów nie pozostaje nic innego jak zaprosić wszystkich fanów piłki nożnej na to arcyważne spotkanie. Wielkie emocje gwarantowane! Prawdziwego kibica nie może zabraknąć na meczu, w którym stawką jest fotel lidera! Pierwszy gwizdek na stadionie w Rajczy w czwartek 3 maja o godzinie 15!

Autor: Paweł Jurasz

Wszystkie
Gmina Milówka
Z regionu
Beskid997
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE