REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Nie ma co do tego wątpliwości, że Soła Rajcza od początku sezonu zgłaszała swoje mistrzowskie aspiracje.

Wysokie wygrane i szczelna defensywa to sposób na zdobywanie punktów w niemal każdym meczu. Podopieczni Damiana Kaźmierczaka po 24 rozegranych kolejkach mają sześć punktów przewagi nad Podhalanką Milówka i Metalem Węgierska Górka. Do zdobycia mistrzostwa ligi brakuje zaledwie punktu. Dlaczego? Rajczanie przy równej ilości punktów z Metalem zajęliby drugie miejsce, ponieważ suma goli zdobytych na wyjeździe przez graczy w Węgierskiej Górki jest większa. Jesienią Soła uległa Metalowi 2-1,  a u siebie wygrała 3-2. W punktacji jest remis 3-3 w bramkach również remis 4-4, ale te dwie wyjazdowe bramki mają gigantyczne znaczenie. Tak wygląda to w teorii. W praktyce mało prawdopodobne jest, żeby rozpędzeni piłkarze z Rajczy w dwóch najbliższych meczach nie zdobyli kompletu punktów mając na rozkładzie Maksymiliana Cisiec (wyjazd) i Skrzyczne Lipowa (dom). 

Gdzie tu mowa o owej historii? Już wyjaśniam. Od sezonu 2013/14 w A – Klasie Żywiec występuje 14 drużyn. Już w tym samym sezonie Świt Cięcina uzyskał awans do Okręgówki, śrubując rekord punktowy wynoszący 66 oczek! Od tego momentu mistrzowie uzyskiwali ponad 60 punktów i tak: Sezon 2014/15 LKS Leśna 65 punktów. Sezon 2015/16 Bory Pietrzykowice wyrównują wyczyn Świtu 66 punktów. Sezon 2016/17 Orzeł Łękawica 62 punkty. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek obecny lider z Rajczy ma 64 punkty i otwartą drogę do pobicia rekordu Świtu! W założeniu, że piłkarze z Rajczy zdobędą dwa komplety punktów sezon zakończą z ilością 70 punktów co będzie absolutnym rekordem! Innym rekordem jaki mogą ustanowić gracze lidera jest najmniejsza ilość straconych bramek. Na ten moment w 24 meczach stracili tylko 17 goli! Obecny rekord szczelnej defensywy mistrza należy do LKS Leśna, którzy w mistrzowskim dla siebie sezonie 2014/15 stracili tylko 20 goli. <Przykład ekipy z Leśnej podany został jako przykład mistrza i jego defensywy.> Giga ciekawostką jest fakt, że najszczelniejszą defensywę miał ubiegłoroczny wicemistrz! Defensywa Podhalanki Milówka w 26 meczach poprzedniego sezonu dała się zaskoczyć zaledwie 18 razy! 18 straconych goli to dotychczasowy rekord! Najlepsza ofensywa to również poprzedni sezon i wyczyn mistrza z Łękawicy, który zdobył aż 129 goli. Na dwie kolejki przed zakończeniem obecnego sezonu Soła Rajcza ma strzelonych 112 bramek co również jest świetnym wynikiem.

Tak więc piłkarze Soły Rajcza stoją przed ogromną szansą zapisania się w historię A – Klasy Żywiec. Co prawda w sezonie 2011/12 PLKS Pewel Mała zdobył niewyobrażalne 88 punktów na 90 możliwych ale wówczas na A – Klasowych boiskach rywalizowało 16 drużyn. Nie pozostaje nic innego jak na dwa ostatnie mecze życzyć powodzenia, skuteczności i jak to pół żartem, pół serio mówi jeden z obrońców z Rajczy <zawsze na zero z tyłu>!

Autor: Paweł Jurasz

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Beskid997
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE