REKLAMA

 REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

REKLAMA

pracaEL 600x245 beskidlive

Zginął pod kołami pociągu

Zginął pod kołami pociągu

Policjanci z Żywca wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia,
do którego doszło dzisiaj rano na stacji kolejowej w Cięcinie. W wyniku potrącenia przez pociąg zginął 86-letni mężczyzna. Ruch kolejowy na tym odcinku został wstrzymany na kilka godzin.
 

Do zdarzenia doszło dzisiaj około 6.25 w Cięcinie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 86-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, przechodząc przez przejazd kolejowy przy zamkniętych rogatkach, został potrącony przez ruszający ze stacji pociąg. W wyniku zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć. Na miejscu pracowali policjanci, prokurator oraz inne służby. Ruch kolejowy na tej trasie był wstrzymany przez kilka godzin. Teraz śledczy będą wyjaśniać szczegółowe przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych cyklicznie prowadzą działania prewencjyjno-informacyjne „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”, podczas których uświadamiają zarówno kierowców, jak i pieszych o zagrożeniach wynikających z braku ostrożności na przejazdach kolejowych. W czasie akcji mundurowi podkreślają, że pociąg to masa kilkuset czy kilku tysięcy ton, która na zatrzymanie od momentu naciśnięcia przycisku nagłego hamowania, potrzebuje nawet do 1000 metrów. W zderzeniu z pociągiem człowiek, czy nawet samochód nie mają żadnych szans.

 REKLAMA

Przeczytaj także