REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Aż czterech kierujących będzie musiało w najbliższym czasie przyzwyczaić się do zajmowania miejsc pasażerów w samochodzie.

Nietrzeźwi kierujący nie chcą dobrowolnie opuszczać naszych dróg. W ich eliminację tradycyjnie włącza się policja. Tylko w miniony weekend wykluczyli z ruchu drogowego na dłuższy czas aż czterech takich kierowców. 

Pierwszy z nich został zatrzymany przez policjantów z Łodygowic w Lipowej chwilę przed godziną 24:00 w piątek. 19-letni mieszkaniec powiatu bielskiego poruszał się motorowerem. Badanie alkomatem wykazało, że młody kierujący poruszał się jednośladem mając w organizmie ponad 0,5 promila. 

Siedem godzin później w Węgierskiej Górce policjanci z lokalnego komisariatu zatrzymali innego kierowcę, który także kierował pojazdem, mając w organizmie 0,5 promila alkoholu. Zatrzymanym był 49-letni mieszkaniec naszego powiatu, który kierował Fordem Transitem. Po kolejnych siedmiu godzinach policjanci ponownie byli zmuszeni interweniować wobec nietrzeźwego kierowcy. W Pietrzykowicach na ul. Słowiczej w ręce policjantów wpadł 62-latek, który zasiadł za kierownicę Volkswagena Golfa, mając w organizmie ponad promil alkoholu. 

Do ostatniego z weekendowych zatrzymań doszło w Żabnicy. Wczoraj ok. 16:30 nielegalną podróż 33-latka z naszego powiatu przerwali stróże prawa. Badanie alkomatem nie pozostawiło złudzeń, mężczyzna prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, jego rezultat to ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Wszyscy czterej kierowcy pożegnali się już z uprawnieniami do kierowania pojazdów. Wkrótce w ich sprawach wydane zostaną wyroki, każdy z zatrzymanych w weekend może się spodziewać sporej grzywny, wieloletniego zakazu prowadzenia pojazdów, a nawet dwuletniej odsiadki w więzieniu. 

Art. 178a. K.K.
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

 

Wszystkie
Z regionu
Żywiec
Gmina Milówka
Gmina Jeleśnia
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Beskid997
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE