REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Od pewnego czasu na terenie Żywca dochodziło do licznych włamań i kradzieży.

Włamywacz okradał właściwie wszystko, co się dało. Wśród miejsc, które odwiedził, można wymienić domy, mieszkania, garaże, a nawet sklepy. Rabuś na łupy wybierał przedmioty, które bez większego problemu dało się spieniężyć, lub mogły mu się na coś przydać. Policyjni śledczy dzięki zebranym materiałom oraz żmudnej pracy wytypowali jako sprawcę 32-letniego mieszkańca miasta. 

Żywczanin został odnaleziony i zatrzymany. W wyniku dalszych czynności procesowych mundurowi udowodnili 32-latkowi dokonanie innych drobnych kradzieży. W tym wypadku dochodziło do nich w wyniku nieuwagi właścicieli, którzy pozostawiali niezamknięte drzwi do pomieszczeń gospodarczych, garaży czy pojazdów. 

32-latek spędził noc w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszał 6 zarzutów. Mundurowym udało się odzyskać część zrabowanych przez mieszkańca Żywca sprzętów, które już wróciły lub wkrótce wrócą do prawowitych właścicieli. Odsiadka, która grozi Żywczaninowi to dla niego nie pierwszyzna, bowiem ma w swojej kartotece wyrok za wcześniejsze kradzieże. 

Art. 279. K.K.
§ 1. Kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Art. 278. K.K.
§ 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 64. K.K.
§ 1. Jeżeli sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które był już skazany, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

Wszystkie
Z regionu
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Gmina Milówka
Beskid997
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE