REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Na łatwy, ale niezgodny z prawem sposób zarabiania pieniędzy wpadła pewna mieszkanka Żywca.

Od pewnego czasu policjanci z żywieckiego wydziału ds. zwalczania przestępczości gospodarczej pracowali nad sprawą wielu oszustw popełnianych w internecie. Schemat działania sprawcy był zawsze taki sam. Na aukcjach internetowych pojawiały się różne przedmioty, począwszy od ubrań, artykułów dziecięcych, kończąc na telefonach komórkowych. Wszystkie oferty sprzedaży łączyły niewiarygodnie niskie ceny, co kusiło wielu potencjalnych nabywców. Po otrzymaniu pieniędzy kontakt z kobietą zawsze się urywał, a zakupiony towar jak nietrudno się domyślić nigdy do nabywców nie docierał. 

Ze względu na niskie straty finansowe poszkodowani zwykle nie informowali policji o popełnionych oszustwach. Kobieta, która odpowiadała za oszustwa, często podawała różne dane osobowe, dzięki czemu ustalenie jej prawdziwych personaliów było trudniejsze. Trudniejsze jednak nie znaczy niemożliwe, co udowodnili policjanci pracujący nad tą sprawą. 

W czasie prowadzonego śledztwa policjanci dotarli do pokrzywdzonych przez kobietę osób. 25-letnia mieszkanka Żywca swoim procederem doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem ponad 100 osób! Prokurator przedstawił jej aż 105 zarzutów dotyczących oszustw. Jak pokazuje kryminalna przeszłość żywczanki, taki sposób na życie to dla niej nie pierwszyzna, gdyż już ma w swojej kartotece wpisy dotyczące popełnionych wcześniej oszustw. Niebawem o jej losie zadecyduje sąd. 

 

Art. 286.K.K.
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

Źródło:
KPP Żywiec

Ż997

Wszystkie
Z regionu
Żywiec
Gmina Milówka
Gmina Jeleśnia
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Beskid997
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE