REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Dość niecodziennie swoje bezmyślne zachowanie tłumaczył pewien 21-letni kierowca.

Rejon ul. Beskidzkiej w Zarzeczu patrolowali policjanci z żywieckiej drogówki. W pewnym momencie ich uwagę przykuł szybko jadący samochód marki Audi. Mundurowi niezwłocznie dali jego kierowcy sygnał do zatrzymania. Ten jednak zlekceważył polecenie zatrzymania pojazdu i zdecydował się podjąć próbę ucieczki. 

Po krótkim czasie kierujący Audi zawrócił i skręcił w jedną z bocznych uliczek. Uciekając wąskimi uliczkami z nadmierną prędkością, stwarzał ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Po krótkim pościgu na szczęście udało się go zatrzymać. 21-letni mieszkaniec naszego powiatu swoje zachowanie tłumaczył obawą przed zatrzymaniem prawa jazdy za zbyt szybką jazdę. 

Ostatecznie młody kierowca swoje uprawnienia i tak stracił, a ze swoich wyczynów będzie musiał wyspowiadać się przed sądem. Ponadto swoim postępowaniem sprowadził na siebie duże kłopoty, bowiem od pewnego czasu ucieczka pojazdem przed policją jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Odpowiedź na pytanie czy takie zachowanie miało sens, pozostawiamy bohaterowi tego artykułu.

 

Art.178b K.K.
Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

Wszystkie
Z regionu
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Sport
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Książka Tygodnia
Gość BESKIDLIVE