REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

W miniony piątek w jednym ze sklepów w Milówce doszło do włamania.

Dyżurny Komisariatu w Rajczy informację o tym zdarzeniu otrzymał w piątek o godzinie 23:30. Na miejsce od razu zadysponował policjantów pełniących służbę w terenie. Ci po dotarciu na miejsce zauważyli rozbitą szybę w sklepie.

Mundurowi, chcąc sprawdzić, co się dzieje wewnątrz budynku, weszli do środka. Widok, który tam zastali z pewnością na długo utkwi im w pamięci. W sklepie leżał metalowy kosz oraz znajdował się sprawca całego zamieszania. Dziwić może stan, w jakim go zastali funkcjonariusze. Otóż 21-latek zmęczony swym niezwykłym wyczynem, najzwyczajniej w świecie usnął za sklepową ladą... 

Policjanci zmuszeni byli przerwać spoczynek młodego mieszkańca powiatu żywieckiego. 21-latek, zanim usnął, chciał wynieść ze sklepu wyroby tytoniowe oraz alkohol. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie przyszło mu spędzić resztę nocy, tym razem bez obawy, że ktoś go może nakryć na przestępstwie. 

Straty, na jakie właściciel sklepu wycenił nocną eskapadę tego młodego człowieka to ok. 4 tys. zł. To jednak nie jedyne jego dokonanie w przeciągu kilku dni. Jak ustalili śledczy, wcześniej próbował się włamać do jednej z restauracji. Młodzian usłyszał już zarzuty. Teraz gdy przyjdzie mu jeszcze do głowy podobny pomysł, z pewnością przed "skokiem" dobrze się wyśpi, wszak człowiek uczy się na własnych błędach. 

 

Art. 279. K.K.
§ 1. Kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

Wszystkie
Z regionu
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Sport
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Książka Tygodnia
Gość BESKIDLIVE