REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Dramatyczny przebieg miała nocna interwencja żywieckich policjantów.

W niedzielę tuż przed 24:00 na żywiecką komendę zadzwoniła zrozpaczona kobieta i przekazała stróżom prawa, że jej syn chce się targnąć na swoje życie. Od tego momentu liczyła się każda sekunda. Pod wskazany adres niezwłocznie udali się funkcjonariusze.

Sytuacja na miejscu okazała się jeszcze trudniejsza, niż mogło to wynikać ze zgłoszenia. 35-letni mieszkaniec Żywca zabarykadował się w mieszkaniu i z nożem w ręce groził, że jeżeli ktoś wejdzie do środka, odbierze sobie życie. Po pewnym czasie na miejscu zjawiła się rodzina desperata i rozpoczęła próbę mediacji, jednak na nic to się zdało, gdyż mężczyzna w dalszym ciągu nie otwierał drzwi. 

Doskonałe wyszkolenie oraz doświadczenie policjantów pozwoliło im wybrać odpowiedni moment na wejście do mieszkania i odebranie noża 35-latkowi. Ten natomiast trafił pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego, który przewiózł go do szpitala. 

To jedna z wielu nietypowych interwencji podejmowanych przez żywieckich mundurowych. Na szczęście tym razem dzięki zaangażowaniu wielu osób, determinacji i świetnemu wyszkoleniu udało się zdążyć na czas i powstrzymać desperata. 

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

Wszystkie
Z regionu
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Sport
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Książka Tygodnia
Gość BESKIDLIVE