REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich
Fot: KPP w Żywcu

Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich

Policjanci z Komisariatu w Jeleśni zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, która prowadzona była na terenie prywatnej posesji.

Mundurowi przechwycili ponad 4 kilogramy nielegalnych roślin oraz suszu. Zatrzymali także 36-letnią właścicielkę uprawy. Decyzją żywieckiego sądu kobieta na dwa miesiące trafiła do aresztu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Jeleśni w wyniku prowadzonych czynności i ustaleń zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, która prowadzona była na terenie jednej z prywatnych posesji. Plantacja liczyła kilkanaście krzewów konopi. Ponad 60 sztuk suszyło się już w pomieszczeniach gospodarczych, a kilkadziesiąt gramów było  w formie suszu. Policjanci ustalili również, do kogo należała nielegalna uprawa i zatrzymali 36-letnią mieszkankę powiatu żywieckiego. Kobieta usłyszała zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz nielegalnej uprawy. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował ją na 2 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. 

źródło: KPP w Żywcu 

Przeczytaj także

 REKLAMA