REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Z 2 promilami za kierownicą

Z 2 promilami za kierownicą

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol.

Po raz kolejny przypominamy, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, ale ważne jest również to, że ryzykujemy wówczas życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj około 18.50 w Żywcu na ulicy Browarnej, policjanci z wydziału ruchu drogowego żywieckiej komendy policji, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem 53-latka. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. 

Przypominamy, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

Dodatkowo statystyki policyjnie rokrocznie pokazują, jak wielkim zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP w Żywcu

Przeczytaj także

 REKLAMA