REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

 „Odblaskowa szkoła” w Kamesznicy

„Odblaskowa szkoła” w Kamesznicy

Szkoła Podstawowa numer 1 w Kamesznicy przystąpiła do konkursu „Odblaskowa szkoła”, której organizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

W związku z tym w szkole zorganizowano liczne konkursy, gry i zabawy. W roli jurorów wystąpili policjanci z żywieckiej drogówki.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego żywieckiej komendy, na czele z naczelnikiem - podinspektorem Adamem Gołąbkiem, zasiedli w jury konkursu plastycznego oraz wiedzy, który odbył się w szkole podstawowej numer 1 w Kamesznicy. Spotkanie zorganizowane zostało w związku z konkursem „Odblaskowa szkoła”, w którym udział biorą placówki oświatowe z całego Śląska. 

Poszczególne klasy przygotowały plakaty z hasłami promującymi bezpieczne zachowania na drodze. Członkowie jury sprawdzili również wiedzę uczniów z zakresu przepisów ruchu drogowego, a ci starsi musieli dodatkowo wykazać się umiejętnościami praktycznymi z jazdy na rowerze. Policjanci mieli trudne zadanie bowiem poziom uczestników był bardzo wysoki.

Po zaciętej rywalizacji wręczono dyplomy i nagrody. Na koniec policjanci rozdali również wszystkim odblaskowe opaski i zawieszki podkreślając, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest ich noszenie. Szczególnie teraz - w okresie jesienno-zimowym.

źródło: KPP w Żywcu 

 

Przeczytaj także

 REKLAMA