REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Policjanci z Rajczy zatrzymali kolejnych nielegalnych migrantów

Policjanci z Rajczy zatrzymali kolejnych nielegalnych migrantów

Policjanci z Komisariatu w Rajczy zatrzymali do kontroli drogowej samochód, w którym przewożono 26 nielegalnych migrantów.

Pojazdem kierował 19-letni obywatel Syrii. Wszyscy zostali przekazani funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej, którzy wykonywali dalsze czynności procesowe.

W poniedziałek około 15.30 policjanci z Komisariatu w Rajczy pełnili służbę w Soli-Kiczorze. W pewnym momencie zauważyli samochód, którego tor jazdy mógł wskazywać na to, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Gdy go zatrzymali okazało się, że za kierownicą siedział 19-letni obywatel Syrii. Wewnątrz pojazdu znajdowało się 26 obcokrajowców. Policjanci o sytuacji poinformowali funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej, którzy zatrzymali kierowcę oraz migrantów i wykonali z nimi dalsze czynności procesowe. Jak ustalili, zatrzymani to najprawdopodobniej obywatele Syrii. Wśród nich byli mężczyźni, kobieta oraz troje dzieci. Osoby te nie posiadały przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terenie naszego kraju. Mieli jedynie dokumenty potwierdzające krótkotrwały pobyt obywatela państwa trzeciego na terytorium Słowacji.  Pojazdem kierował 19-letni obywatel Syrii, który odpowie za za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy. Za przestępstwo to grozi kara nawet 8 lat więzienia. 

źródło: KPP w Żywcu

Przeczytaj także

 REKLAMA