REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Nietypowy przebieg miała wtorkowa interwencja policjantów z Jeleśni wobec pewnego meżczyzny.

 

We wtorek po 1 w nocy do dyżurnego Komisariatu Policji w Jeleśni zadzwonił pewien mężczyzna. 35-letni mieszkaniec powiatu poinformował, że został okradziony i prosi o pomoc. Natychmiast na miejsce udali się jeleśniańscy policjanci.

Po dotarciu na miejsce zastali 35-latka. Po krótkiej rozmowie wyjaśnił policjantom, jaki jest faktyczny powód ich wezwania. Otóż jak się okazało, mężczyzna zadzwonił po pomoc, ponieważ... zgubił ładowarkę do telefonu i nie potrafił sam jej odnaleźć. 

Policjanci nie mogli przejść obojętnie wobec takiego zgłoszenia. Niestety dla zgłaszającego, mundurowi wobec niego wyciągneli konsekwencje, a ten odpowie za bezpodstawną interwencję. Wobec takich głupich zachowań nie może być pobłażliwości!

 

Aktualizacja 18:40

Jak dowiedzieliśmy się w rozmowie z Komendantem Policji w Jeleśni, zaginiona ładowarka została odnaleziona przez policjantów w jednym z pomieszczeń w domu zgłaszającego. 35-letni mieszkaniec naszego powiatu otrzymał grzywnę w wysokości 500 zł. Mamy nadzieję, że ta sytuacja go czegoś nauczy i gdy następnym razem będzie potrzebował pomocy w poszukiwaniach drobnego sprzętu elektronicznego we własnym domu, wybierze inny numer.

art. 66 K.W.
§ 1. Kto chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych.
§ 2. Kto umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego – podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 zł.

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

Wszystkie
Z regionu
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Sport
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Książka Tygodnia
Gość BESKIDLIVE