Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 23-letnią kobietę oraz 40-letniego mężczyznę,którzy korzystali z usług hotelowych, a następnie znikali nie płacąc za nie.

W ten sposób oszukali kilka pensjonatów i hoteli na terenie Żywiecczyzny. Przestępstw dopuścili się również na terenie sąsiadujących miast. Oboje usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet 8 lat więzienia.

W miniony piątek policjanci z Węgierskiej Górki otrzymali zgłoszenie z jednego z pensjonatów, że kobieta i mężczyzna korzystali przez ponad 10 dni z usług hotelowych, a następnie zniknęli nie uiszczając opłaty. Straty jakie wyrządzili to kwota blisko 2 tys. zł. Jak ustalili policjanci, osoby przy rejestracji podały fałszywe dane. To jednak nie zmyliło śledczych, którzy szybko ustalili, że za oszustwami może stać 23-letnia kobieta oraz 40-letni mężczyzna. Oboje jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani. Jak się okazało w ten sposób oszukali właścicieli z jeszcze kilku pensjonatów i hoteli z terenu powiatu żywieckiego. Przestępstw dopuścili się również na terenie sąsiadujących miast. Oboje usłyszeli zarzuty, za które grozi im kara nawet 8 lat więzienia. 

źródło: https://zywiec.policja.gov.pl

 

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Żywiec
Gmina Rajcza
Beskid997
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE