REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Jakie zdarzenia chcą wyeliminować poszczególni dzielnicowi w swoich rewirach?

Dnia 20.06.2016 wydane zostało Zarządzenie nr 5 Komendy Głównej Policji, "W sprawie metod i form wykonywania zadań przez dzielnicowego i kierownika rewiru dzielnicowych". Dzielnicowy jest policjantem, któremu mieszkańcy w pierwszej koleności zgłaszają niebezpieczne sytuacje i proszą o pomoc, dlatego ten doskonale zna potrzeby i zagrożenia mieszkańców swojego rewiru. Wobec tego każdy dzielnicowy na podstawie określonych oczekiwań społecznych oraz analizy zagrożenia w obsługiwanym rejonie zobowiązany jest do wyznaczenia priorytetowych działań, które zamierza zrealizować w okresie najbliższych 6 miesięcy.

Poniżej przytaczamy zadania priorytetowe policjantów pracujących w naszym powiecie. W dzisiejszej ostatniej części przytaczamy zadania wytyczone przez dzielnicowych z Komisariatu w Rajczy oraz Komendy w Żywcu.

 

Komisariat Policji w Rajczy

 

 • mł. asp. Maciej Bilewski obsługuje w gminie Milówka sołectwa Milówka, Kamesznica,
  Nieledwia 67 419899oraz Szare.

Kontakt telefoniczny pod numerem 723 656 411, w razie problemów z dyżurnym komisariatu w Rajczy.

W okresie od 1.02.2018 r. do 31.07.2018 r. priorytetowym zadaniem dzielnicowego jest ograniczenie zjawiska niestosowania się kierujących do zakazu zatrzymywania się na ul. Jagiellońskiej w Milówce. 

 
 • asp. sztab. Bartłomiej Gibas obsługuje w gminie Ujsoły sołectwa Ujsoły, Złatna, Soblówka,
  Glinka,67 419898 w gminie Rajcza sołectwo Zwardoń oraz w gminie Milówka sołectwo Laliki.

Kontakt telefoniczny pod numerem 723 656 324, w razie problemów z dyżurnym komisariatu w Rajczy.

W okresie od 1.02.2018 r. do 31.07.2018 r. priorytetowym zadaniem dzielnicowego jest ograniczenie zjawiska spożywania alkoholu na ul. Za Wodą oraz w rejonie sklepu spożywczo-przemysłowego w Ujsołach, a także reakcja na wykroczenia związane z nieobyczajnymi wybrykami związanymi ze spożywaniem alkoholu.

 

 • asp. sztab. Krzysztof Kozieł obsługuje w gminie Rajcza sołectwa Rajcza, Rycerka Dolna,
  Rycerka, 67 419900Sól oraz Sól Kiczora.

Kontakt telefoniczny pod numerem 723 656 431, w razie problemów z dyżurnym komisariatu w Rajczy

W okresie od 1.02.2018 r. do 31.07.2018 r. priorytetowym zadaniem dzielnicowego jest ograniczenie zjawiska niestosowania się przez kierujących do zakazu parkowania w rejonie przejścia dla pieszych w Rajczy na ul. Do Soły oraz niestosowania się kierujących do zakazu zatrzymywania na ul. Ujsolskiej w Rajczy.

 

Komenda Powiatowa Policji w Żywcu

 

 • asp. Janusz Kasperek obsługuje w Żywcu następujące osiedla:67 322362
  osiedla Kopernika, Reymonta, Szkolne, a także ulice: Plebańska, Cicha, Grapa, Klonowa, Piotra Skargi, Żwirowa, Moszczanicka, Brzozowa, Potockiego, Do Kopca, Kocurowska, Na Oklu, Nad Łękawką, Mieszka I, Chrobrego, Krzywoustego, Piastowska, Przyjaciół, Gałczyńskiego, Czarnieckiego, Kasprowicza, Dąbrowskiej, Chodkiewicza, Baczyńskiego, Malinowskiego, Rydla, Asnyka, Norwida, Fredry, Rychwałdzka, Nad Dworem, Modrzewiowa, Cisowa, Góra Burgałowska, Orzechowa, Pod Łyską, Pod Szkołą, Perwogóra, Partyzantów, Grobla, Nad Stawem, Habdasówka, Pola Lisickich, Grojec, Magnoliowa, Poprzeczna, Boczna, Osiedlowa, Isep, Pszczelna, Górska, Kątowa Kolista, Potoczna, Kwiatowa, Grabowa, Kamienna, Okrężna, Okopowa, Łąkowa, Łagodna, Kopernika, Nad Koszarawą, Gajka, Nadrzeczna, Podgórska, Żółkiewskiego, Zawiszy Czarnego, Zapolskiej, Zamojskiego, Za Łyską, Wyspiańskiego, Wspólna, Warneńczyka Władysława, Łokietka Władysława, Wiosenna, Wiklinowa, Wierchy, Wichrowa, Wapienna, Turystyczna, Topolowa, Świerkowa, Ślemieńska, Strzelców Karpackich, Strażacka, Stokowa, Stawy, Staffa, Sporyska, Spadzista, Spacerowa, Sowińskiego, Sosnowa, Witosa.

Kontakt telefoniczny pod numerem 727 032 353, w razie problemów z dyżurnym KPP w Żywcu

W okresie od 1.02.2018 r. do 31.07.2018 r. priorytetowym zadaniem dzielnicowego jest ograniczenie stopnia zanieczyszczenia powietrza powstającego na skutek spalania przez mieszkańców, szczególnie w rejonie ul. Kocurowskiej i Partyzantów, w piecach centralnego ogrzewania słabej jakości paliw stałych.

 
 • asp. Tomasz Kleczyński obsługuje w Żywcu następujące ulice:67 416412
  Dworcową, Kościuszki, Jana Kazimierza, Zacisze, Za Wodą, Wesołą, Wąską, Wałową, Szkolną, Słonki, Sadową, Rzeźniczą, Różaną, Półkole, Objazdową, 1-Maja, Łączki, Konopnickiej, Garbarską, Futrzarską, Bielów, Bielską, Handlową, Węglową, Podwale, Ogrodową, Piernikarską, Rzeczną oraz Spokojną.

Kontakt telefoniczny pod numerem 723 655 739, w razie problemów z dyżurnym KPP w Żywcu.

W okresie od 1.02.2018 r. do 31.07.2018 r. priorytetowym zadaniem dzielnicowego jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Żywcu na ul. Dworcowej w rejonach domów handlowych, dotycząca zarówno pieszych, jak i kierujących. 

 
 • mł. asp. Paweł Ścieszka obsługuje w Żywcu następujące ulice:67 420003
  Warneńczyka, Królowej Jadwigi, Bohaterów Września, Generała Maczka, Młyn, Kleberga, Orląt Lwowskich, Sowińskiego, Strzelców Karpackich, Sosabowskiego, Andersa, Bzowa, Wschodnia, Komorowskich od Zamkowej do Powstańców Śląskich, Za Górą, Pogodna, Stroma, Beskidzka, Jodłowa, Makowa, Krokusowa, Irysowa, Jaworowa, Topolowa, Dębowa, Jaśminowa, Kasztanowa, Akacjowa, Wierzbowa, Wiśniowa, Sobieskiego, Żeromskiego, Zielona, Zamkowa, Wolności Al., Wita, Świętokrzyska, Śliżowy Potok, Szewska, Batorego, Słowackiego, Sienkiewicza, Sempołowskiej, Rynek, Poniatowskiego, Pod Górą, PCK, Nad Markiem, Młyńska, Mickiewicza, Mariacki Pl., Mała, 3 Maja, Liliowa, Legionów, Krótka, Kraszewskiego, Krasińskiego, Komorowskich, Jagiellońska, Bracka, Przebiśniegowa, Pierwiosnkowa, Oczkowska, Jana Pawła II Al., Mieczykowa, Chmielna, Chabrowa, Sasankowa, Tulipanowa, Narcyzowa, Fiołkowa, Krakowska, Azaliowa, Suska, Bluszczowa, Wrzosowa, Żonkilowa, Stokrotkowa, Storczykowa, Słonecznikowa, Niezapominajki, Konwaliowa, Kalinowa, Cyprysowa, Nad Jeziorem, Wrzosowa, Głogowa, Bławatkowa, Bratkowa, Astrów.

Kontakt telefoniczny pod numerem 723 655 671, w razie problemów z dyżurnym KPP w Żywcu.

Do dnia 01.06.2018 w zastępstwie rewir ten będzie obsługiwać mł. asp. Marcin Wojtanek. 

W okresie od 1.02.2018 r. do 31.07.2018 r. priorytetowym zadaniem dzielnicowego jest ograniczenie zjawiska niedopełniania przez mieszkańców ul. Oczkowskiej, Suskiej oraz Królowej Jadwigi w Żywcu obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu oraz utrzymania w należytym stanie tabliczek z numerem nieruchomości.   

 
 
 • mł. asp. Marcin Wojtanek obsługuje w Żywcu następujące osiedla:67 362612
  Zgoda, Kochanowskiego, Kolonia Browar, Kabaty, a także ulice: Scalona, Owocowa, Omastówka, Sezamowa, Zaspowa, Sarni Stok, Skowronkowa, Kochanowskiego, Stawowa, Browarna, Długa, Podtorze, Podmiejska, Podlesie, Zabłocka, Wyzwolenia, Wczasowa, Tetmajera, Stolarska, Sportowa, Spokojna, Słoneczna, Rolnicza, Przemysłowa, Prosta, Polna, Piękna, Piaskowa, Pawlusie, Nowa, Niwy, Nimasów, Mochnackiego, Mleczarska, Miła, Łęgowa, Łączna, Ludna, Leśnianka, Lelewela, Lawendowa, Krzywa, Kolejowa, Kabaty, Jasna, Harenda, Graniczna, Fabryczna, Długa, Browar Kolonia, Armii Krajowej.

Kontakt telefoniczny pod numerem 723 655 744, w razie problemów z dyżurnym KPP w Żywcu

W okresie od 1.02.2018 r. do 31.07.2018 r. priorytetowym zadaniem dzielnicowego jest ograniczenie zjawiska zaśmiecania i zanieczyszczania rejonu osiedla Kabaty w Żywcu oraz poprawa poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców tego osiedla. 

 
 • asp. sztab. Eugeniusz Zawada obsługuje w Żywcu następujące osiedla: 67 307496
  700 - lecia, Młodych, Parkowe, Pod Grapą, Paderewskiego, a także ulice: Komorowskich część od skrzyżowania z Powstańców Śląskich do Kopernika, Wodna, Słowicza, Powstańców Śląskich, Południowa, Piłsudskiego Al., Paderewskiego, Komonieckiego, KEN, Jana, Habsburgów, Folwark.

Kontakt telefoniczny pod numerem 723 655 742, w razie problemów z dyżurnym KPP w Żywcu

W okresie od 1.02.2018 r. do 31.07.2018 r. priorytetowym zadaniem dzielnicowego jest ograniczenie zjawiska zakłócania ładu i porządku publicznego na klatkach schodowych oraz w rejonie bloku nr 5 w Żywcu na os. 700-lecia. 

 

Ż997

Wszystkie
Z regionu
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Sport
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Książka Tygodnia
Gość BESKIDLIVE