REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Doskonałą reakcją wykazał się pewien mieszkaniec naszego powiatu. Widząc zagrożenie, niezwłocznie zadzwonił na policję.

We wtorek ok. 18:00 dyżurny żywieckiej komendy odebrał telefon od pewnego mieszkańca naszego powiatu, który jechał za samochodem, którego tor jazdy wskazywał na to, że kierujący BMW może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Zgłaszający znajdował się w Międzybrodziu Bialskim na ul. Źródlanej.

Po chwili kierowca BMW zjechał na polną drogę, po czym zatrzymał samochód. Wtedy do akcji wkroczyli policjanci z komisariatu w Gilowicach, którzy szybko zjawili się na miejscu. Niemieckim pojazdem kierował 27-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego. Badanie trzeźwości potwierdziło tylko przypuszczenia zgłaszającego, a 27-latek wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. 

Za swój wyczyn pożegnał się z prawem jazdy, a wczoraj został mu przedstawiony zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. 

 

Art. 178a.K.K.
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

* * *

 

W środę na drogach naszego powiatu trwała akcja "Prędkość". Od godziny 6:00 do 22:00 policjanci wystawili 49 mandatów, a w 3 przypadkach zakończyło się pouczeniem. Ponadto jeden z kierujących przez najbliższe 3 miesiące musi przesiąść się z fotela kierowcy na inne, gdyż przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Kolejni dwaj kierujący popełnili przestępstwa. 36-latek z Mysłowic kierował Volvo pomimo cofnięcia uprawnień, natomiast 34-latek z naszego powiatu kierował pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. 

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

Wszystkie
Z regionu
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Sport
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Książka Tygodnia
Gość BESKIDLIVE