REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

We wtorek mundurowi wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, który zdecydowanie nie powinien był wsiadać za kierownicę. 

Ok. godziny 12:10 policjanci z drogówki zatrzymali w Kamesznicy do kontroli drogowej kierującego Audi A4 28-letniego mieszkańca naszego powiatu. Po sprawdzeniu danych kierującego wyszło na jaw, że nie miał on prawa prowadzić żadnego pojazdu silnikowego, gdyż na jego koncie ciążył czynny sądowy zakaz kierowania pojazdami wydany przez żywiecki sąd. Ponadto wobec mężczyzny została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. 

Teraz za oba przestępstwa 28-latek będzie musiał się gęsto tłumaczyć przed sądem. W więzieniu może spędzić nawet 3 lata!

Art. 180a K.K.

Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 244. K.K.

Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu (...) prowadzenia pojazdów, (...) podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

Wszystkie
Z regionu
Żywiec
Gmina Milówka
Gmina Jeleśnia
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Beskid997
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE