REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Poważnych kłopotów narobił sobie pewien 28-latek z powiatu żywieckiego.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Ciścu na ul. Trakt Cesarski. Około 13.00, pełniący tam służbę policjanci z Węgierskiej Górki, otrzymali informację od dyżurnego, że kierowca opla corsy jedzie całą szerokością drogi. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce i zauważyli opla. Dali jego kierowcy sygnał do zatrzymania się, ten jednak zignorował go i pojechał dalej. Policjanci rozpoczęli pościg.

Podczas trwającej około 3 kilometrów ucieczki kierowca opla złamał szereg przepisów ruchu drogowego, uszkodził znak drogowy, jechał po chodniku, stwarzał zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych kierowców i pieszych. W pewnym momencie policjanci zablokowali mu dalszą drogę ucieczki i zatrzymali go. Wówczas okazało się, że jest to 28-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Gdy mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości wyszedł na jaw powód jego ucieczki. Alkomat wykazał, że miał on w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 5 lat. Odpowie również za szereg wykroczeń, które popełnił w ruchu drogowym.

Można powiedzieć że policjanci z Węgierskiej Górki zaczynają się specjalizować w udaremnianiu drogowych uciekinierów. Pierwszego marca kierujący Volkswagenem na ulicy Parkowej w Węgierskiej Górce widząc policjantów chciał uciec. Po zatrzymaniu pojazdu próbował uciekać pieszo, jednak jego wysiłki spełzły na niczym. O sprawie pisaliśmy TUTAJ
 
Wszystkie
Z regionu
Żywiec
Gmina Milówka
Gmina Jeleśnia
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Beskid997
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE