REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

 

Odbyła się kolejna odsłona akcji żywieckiej drogówki i Radia Bielsko „Świeć przykładem”. Tym razem działania wsparła parafia w Soli, Centrum Powiadamiania Ratunkowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz strażacy ochotnicy z Ujsół. Wszystko po to, aby na drogach Żywiecczyzny piesi byli widoczni i bezpieczni.

Okres jesienno-zimowy charakteryzuje się specyficznymi warunkami. Szybko zapadający zmrok, częste mgły i opady deszczu czy deszczu ze śniegiem utrudniają dobrą widoczność na drodze. W takich warunkach nietrudno o wypadek. Szczególnie narażeni na udział w zdarzeniach drogowych są piesi, którzy poruszając się po zmierzchu w miejscach niedostatecznie oświetlonych są mało widoczni dla kierujących.

Dlatego policjanci z żywieckiej drogówki wspólnie z Radiem Bielsko systematycznie spotykają się z mieszkańcami powiatu i wręczają im odblaski, ale też rozmawiają o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Akcja staję się bardzo popularna i dołączają do niej również różne instytucje, którym zależy na bezpieczeństwie pieszych. Tym razem działania wsparła parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Soli, strażacy ochotnicy z Ujsół oraz przedstawiciele Centrum Powiadamiania Ratunkowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy również przekazali elementy odblaskowe. Podczas działań policyjny radiowóz i wóz patrolowy Radia Bielsko spotkać można było w Rajczy, Ujsołach, Soli i Żywcu. Każdy, kto przyszedł na wyznaczone miejsce otrzymał odblask, mały przedmiot, który może uratować życie. Odblaskowe opaski można było zabrać także dla bliskich, którzy z różnych powodów nie mogli przyjść na spotkanie. Wkrótce kolejna akcja.

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Beskid997
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE