REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Długo w więzieniu posiedzi pewien 29-letni mieszkaniec Żywca.

Kilka dni temu w jednym ze sklepów w Żywcu doszło do kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna skradł towar, a gdy został zauważony przez pracownika ochrony, zaczął się z nim szarpać i popychać go. Na szczęście na miejsce szybko przyjechali policjanci i zatrzymali rozbojarza. Jak ustalili był to 29-letni mieszkaniec Żywca.

Sprawą zajęli się żywieccy kryminalni, który podejrzewali, że to właśnie 29-latek stoi także za włamaniem do sklepu z militariami, podczas którego skradziono gotówkę oraz niebezpieczne przedmioty m.in. paralizator, pistolety hukowe i gazowe, a także naboje do nich. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Dzięki zebranemu w sprawie materiałowi dowodowemu 29-latek usłyszał zarzuty.

Do sprawy zatrzymano także 24-latka, który jak się okazało również brał udział we włamaniu. Kryminalni odzyskali pochodzące z przestępstwa niebezpieczne przedmioty. Łączna wartość strat spowodowanych przez 29-latka to kwota blisko 20 tys. zł. Wczoraj, na wniosek śledczych i prokuratora, sąd aresztował go na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 10 lat.

67 631528

67 631530

 
 
Źródło:
KPP Żywiec
 

Ż997

 
Wszystkie
Z regionu
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Sport
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Książka Tygodnia
Gość BESKIDLIVE