REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Jednym z priorytetów działań policji jest walka z procederem tworzenia nielegalnych wysypisk śmieci.

Nie ma i nigdy nie będzie przyzwolenia na taką działalność. Dlatego też mundurowi podejmują szereg działań mających na celu wyeliminowanie tego procederu.

Niestety w ostatnim czasie w Żywcu w rejonie ul. Krakowskiej (od „Wilczego Jaru" w kierunku Tresnej) cyklicznie wyrzucane są śmieci w postaci opon, części samochodowych czy innych odpadów. W sprawie tej prowadzone jest postępowanie. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do osób, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat sprawców lub okoliczności powstania nielegalnego wysypiska, o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Żywcu pod numerem telefonu 47 85 722 55 lub z dzielnicowym asp. Pawłem Ścieszką pod numerem telefonu 723 655 671.

smieci 2

Jednocześnie przypominamy, że takie zachowanie stanowi wykroczenie, za które grozi kara grzywny lub nagany:

  • art. 145 kw: Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec,podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.
  • art. 154§2 kw: Kto wyrzuca na nienależący do niego grunt polny kamienie, śmieci, padlinę lub inne nieczystości podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.

smieci 3

 

 

Źródło: KPP Żywiec
 

Ż997

 
Wszystkie
Z regionu
Gmina Rajcza
Gmina Węgierska Górka
Sport
Gmina Milówka
Beskid997
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE