REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Ostrzegamy przed fałszywymi sprzedawcami węgla! Dwóch mężczyzn oferowało do sprzedaży opał. Od 35-letniego mieszkańca miasta pobrali zaliczkę i za chwilę mieli wrócić z węglem. Jednak już nie wrócili. W ten sposób 35-latek stracił 1200 zł. Pamiętajmy, że osoba, która puka do naszych drzwi nie musi być tą, za którą się podaje.

W sobotę około 11.00 w Żywcu, dwóch mężczyzn zapukało do drzwi 35-letniego mieszkańca miasta. Mężczyźni podawali się za dostawców węgla. Po rozmowie i przedstawieniu swojej oferty, pobrali od 35-latka, 1200 zł zaliczki na przyszły zakup. Jak zapewniali za jakiś czas mieli wrócić z zakupionym przez mężczyznę węglem. Jednak już więcej się nie pojawili. W ten sposób 35-latek stracił 1200 zł.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi osobami, które podają się z pracowników różnych instytucji, czy też proponują nam do sprzedaży różne przedmioty czy usługi – najczęściej w korzystnych cenach. Pamiętajmy, że osoba, która puka do naszych drzwi nie musi być tą, za którą się podaje. Nawet budząca sympatię i życzliwość osoba może okazać się bezdusznym złodziejem i oszustem.

Wszystkie
Z regionu
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Sport
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Książka Tygodnia
Gość BESKIDLIVE