REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

W poniedziałek 8 czerwca przed godziną 7:00 na drodze S1 doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Do zdarzenia doszło na S1 na wysokości Wieprza. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący VW Passatem z niewyjaśnionych przyczyn, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z prawidłowo poruszającym się ciągnikiem siodłowym marki Scania. Kierujący pojazdem ciężarowym 44-latek nie odniósł obrażeń, ponadto posiadał wszystkie uprawnienia i był trzeźwy.

wieprz1

Po dotarciu na miejsce służb ratowniczych rozpoczęła się walka o życie 38-letniego kierowcy Volkswagena Passata. Mężczyzna był nieprzytomny i zakleszczony we wraku pojazdu, więc konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych do jego wydobycia. Gdy to się udało, mężczyzna trafił na Izbę Przyjęć do żywieckiego szpitala, jednak tam niestety przegrano walkę o jego życie. 

Na miejscu zdarzenia pracowali ratownicy medyczni, strażacy oraz policjanci pod nadzorem prokuratora, których zadaniem będzie ustalenie przyczyn i przebiegu zdarzenia. Droga będzie nieprzejezdna jeszcze przez kilka godzin. Dla samochodów ciężarowych i osobowych policjanci wyznaczyli objazdy.

wieprz3

 

Zdjęcia:
Ratownictwo Medyczne w Żywcu, KPP Żywiec

Wszystkie
Z regionu
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Sport
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Książka Tygodnia
Gość BESKIDLIVE