REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Prędkość jest główną przyczyną zdarzeń drogowych. Dlatego w trosce o uczestników ruchu drogowego policjanci cyklicznie prowadzą działania, podczas których koncentrują się na przestrzeganiu przez kierujących ograniczeń dotyczących prędkości. Podczas dzisiejszych działań, 31-latek kierując peugeotem, w terenie zabudowanym pędził z prędkością 102 km/h. Za tak rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci z żywieckiej drogówki prowadzą akcję "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Do chwili obecnej policjanci namierzyli już ponad 30 kierowców, którzy ignorowali przepisy wynikające z ograniczenia prędkości. Jeden z nich, 31-latek, kierując peugeotem w Żywcu na ul. Krakowskiej jechał z prędkością 102 km/h. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Apelujemy o rozwagę, ostrożność i zdjęcie nogi z gazu. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Beskid997
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE