REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

W trzech sytuacjach,

które miały miejsce w przeciągu ostatnich dni w naszym powiecie, głównym sprawcą był alkohol spożyty w nadmiernych ilościach. 

Pierwsze zdarzenie mialo miejsce w Węgierskiej Górce na ul. Obrońców Węgierskiej Górki. W piątek około 14.45 mieszkaniec powiatu zauważył samochód, którego kierowca miał problemy z ruszeniem oraz utrzymaniem prostego toru jazdy. Mężczyzna nie zastanawiał się, zatrzymał samochód, zabrał kluczyki kierowcy, a o całym zdarzeniu powiadomił policjantów. Stróże prawa ustalili, że za kierownicą daewoo siedział 53-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. 

 

Dwa kolejne zdarzenia miały miejsce w niedzielę. 

Około 16.50, policjanci z wydziału ruchu drogowego żywieckiej komendy policji, pełnili służbę w Kamesznicy. W pewnym momencie na ul. Krzywej zauważyli mazdę i dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Za kierownicą samochodu siedział 53-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Obaj mężczyźni stracili już prawo jazdy, natomiast za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia. 

 

Ostatnia z sytuacji miała miejsce po 20:00 w Żywcu, kiedy dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że grupa młodzieży zaczepia zgłaszającego oraz zniszczyli mu rower. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Zastali tam zgłaszającego 24-latka. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Jego rower nie nosił żadnych śladów uszkodzeń, a w pobliżu zgłaszającego nikogo nie było. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć policjantom powodu zgłaszanej interwencji. 24-latek za bezpodstawną interwencję został ukarany mandatem karnym.

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Beskid997
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE