REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol.

Na szczęście tolerancja społeczeństwa na tego typu zachowania jest coraz mniejsza. Tak było w przypadku 42-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, którego krzywą jazdę samochodem zauważył inny kierowca i o sytuacji powiadomił policjantów.

W sobotę około 8.20 dyżurny komisariatu policji w Węgierskiej Górce otrzymał informację, że po ulicy Zielonej oplem corsą jedzie najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca. Na wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy już po chwili zauważyli samochód. Za jego kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. To nie wszystko. Podczas dalszych sprawdzeń policjanci ustalili, że 42-latek miał również sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 3 lata.

źródło: http://zywiec.slaska.policja.gov.pl

Wszystkie
Z regionu
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE