REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Węgierska Górka - włamania i ostrzeżenie policji!

Węgierska Górka - włamania i ostrzeżenie policji!

Jak poinformował nas Radny Gminy

Węgierska Górka Jakub Howaniec na terenie Gminy Węgierska Górka w ostatnim czasie doszło do kilku włamań na tle rabunkowym.

 

AKTUALIZACJA: 17.12.2019

Plaga włamań na tle rabunkowym na terenie Gminy Węgierska Górka niestety nie słabnie na sile. Dzisiaj w Węgierskiej Górce doszło do kolejnego. Popołudniu, pod nieobecność domowników włamywacze dostali się do domu i zrabowali kosztowności. Niestety to już kolejne włamanie tego typu na terenie gminy Węgierska Górka.
Ponownie uczulamy Was na podejrzane zachowanie obcych osób w okolicy naszych domów. Wszelkie tego sytuacje niezwłocznie kierujmy do policji pod numerem alarmowy 112 lub 997.

Złodzieje w każdym z przypadków działają podobnie. Przed dokonaniem rabunku obserwują cykl dnia domowników. Podczas ich nieobecności wycinają dziurę w szybie, którą dostają się do domu w poszukiwaniu gotówki i innych kosztowności. W jednym przypadku doszło również do otrucia pas pilnującego domu.

Zachęcam do zachowania szczególnej ostrożności. Jeżeli zobaczymy coś niepokojącego zadzwońmy na policję.

Proszę o udostępnienie informacji dalej i jej przekazanie sąsiadom i znajomym.

Ostrzeżenie policji:

Uwaga włamywacze grasują na terenie naszego powiatu. W ostatnim czasie częściej dochodzi do włamań. Złodzieje działając pod ochroną zmroku, pod nieobecność domowników, dostają się do domów poprzez wyważenie okna lub drzwi tarasowych. Łupem złodziei padają pieniądze i biżuteria.

- Większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez włamywacza. Sprawcy dostają się do domów najczęściej przez wyważenie okna lub drzwi tarasowych. Do kradzieży dochodzi zazwyczaj pod nieobecność domowników, w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Apelujemy do mieszkańców, aby w przypadku zauważenia podejrzanych osób lub samochodów wokół domu dzwonić na numer 112. Każda informacja będzie sprawdzana!

-  Zwracajmy uwagę, na osoby wypytujące o naszych sąsiadów, czy jest w domu, kiedy wróci. Sprawcy w ten sposób mogą dokonywać rozpoznania przestępczego. Pamiętajmy, że numer rejestracyjny pojazdu, rysopis osoby podejrzanie zachowującej się, każdy nawet drobny, lecz niepokojący szczegół może być niezwykle cenny nie tylko w przypadku ustalania sprawców kiedy już dojdzie do włamania, ale także w celu zapobieżenia takim zdarzeniom. 

Pamiętaj !

- zamykaj okna i drzwi zawsze kiedy wyjeżdżasz, nawet jeśli to tylko wyjazd na zakupy,

- nie zapomnij o zabezpieczeniu drzwi, również tych do pomieszczeń gospodarczych, poprzez które łatwo można dostać się do domu;

- zadbaj o oświetlenie ciemnych obszarów wokół domu oraz garaży wolnostojących,

- wychodząc z domu pamiętaj o załączeniu urządzeń alarmowych (jeżeli takie są),

- nie trzymaj dużej gotówki w domu,

- nie trzymaj w jednym miejscu biżuterii i pieniędzy, pomyśl o oryginalnej skrytce. Warto mieć dokumentację fotograficzną cennych przedmiotów (biżuteria, antyki, cenne obrazy, zegarki itp.)  w przypadku kradzieży zwiększy to znacznie szansę ich odzyskania.

Pamiętaj, że ważne są dobre relacje z sąsiadami.

Dobrze znający się i zorganizowani sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom i kradzieżom.

Poinformuj Policję gdy:

- zauważysz cokolwiek, co wzbudzi Twój niepokój w miejscu zamieszkania,

- usłyszysz hałasy w mieszkaniu sąsiada, a wiesz, że mieszkańcy wyjechali,

- zobaczysz nieznajomego, kręcącego się wokół domu sąsiada, albo próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu,

- zauważysz w swojej okolicy lub posesji zaparkowany obcy pojazd, zapamiętaj numery rejestracyjne, zapisz je, zrób zdjęcie,

- zapamiętaj jak najwięcej szczegółów rysopisu osób będących w środku, ich ubioru i cech charakterystycznych,

- widzisz podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, na ulicy lub na parkingu, szczególnie jeżeli próbują robić zdjęcia domu i twojej okolicy.

W przypadku niepokojących sygnałów ALARMUJ!!!

POLICJA GWARANTUJE ANONIMOWOŚĆ dzwoń 112 lub 338672255. 

Przeczytaj także

 REKLAMA