REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Akcja "Bądź bezpieczny na drodze" rozpoczęła się 22 września br. wizytą w szkole podstawowej

w Radziechowach. Od tego czasu policjanci z Żywca oraz komisariatów odwiedzili wszystkie szkoły podstawowe w Gminie Węgierska Górka, Jeleśnia i Radziechowy-Wieprz. W czasie spotkań każdy pierwszoklasista otrzymał odblaskową kamizelkę, a uczniowie klas drugich i trzecich odblaskowe opaski. Łącznie do uczniów trafiło ponad 430 odblaskowych kamizelek oraz ponad tysiąc odblaskowych opasek, które zakupione zostały przez firmę Żywiec Zdrój.

W czasie spotkań policjanci w formie zabawy, w łatwy i przystępny sposób, przekazywali uczniom cenne informacje dotyczące tego, jak bezpiecznie korzystać z dróg. Stróżom prawa towarzyszył pluszowy przyjaciel dzieci „Sznupek” - maskotka śląskiej policji. W czasie każdego spotkania policjanci podkreślali, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych szczególnie teraz w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym.

Bardzo miłym zaskoczeniem dla stróżów prawa w Szkole Podstawowej w Węgierskiej Górce było profesjonalnie przygotowane przedstawienie, które odegrali uczniowie starszych klas. Młodzież w humorystyczny sposób przekazała swoim młodszym kolegom wszystkie najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Po przedstawieniu wszyscy wspólnie złożyli uroczystą obietnicę, że będą przestrzegać zasad ruchu drogowego. Gościem specjalnym spotkania był „Sznupek” - maskotka śląskiej policji, z którym uczniowie wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał zakupione przez firmę Żywiec Zdrój kamizelki i elementy odblaskowe. Policjanci podkreślali, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest ich noszenie szczególnie teraz w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym.

Wszystkie
Z regionu
Żywiec
Gmina Milówka
Gmina Jeleśnia
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Beskid997
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE